بیکاری ۳,۵ میلیون نفر در کشور

[ad_1]

مسلم خانی در مصاحبه با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله که بخش عمده ای از جمعیت بیکار کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند، افزود: این افراد به دنبال کار بوده و آمادگی حضور در بازار کار را دارند ولی متاسفانه بسترهای لازم برای ورود به بازار مزبور برای آنان فراهم نیست.

وی در ادامه توانایی، تخصص و مهارت را از شاخص های مهم برای ورود به بازار کار دانست و اظهارداشت: دانش آموختگان دانشگاهی باید به بحث مهارت آموزی و کار آفرینی بیش از هر زمانی دیگر توجه داشته باشند.

این مدرس و مشاور کار آفرینی گفت: در حال حاضر ۲۳ تا ۲۴ میلیون نفر از جمعیت کشور در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی مشغول بکار هستند.

وی در این مصاحبه افزود: طبق آخرین گزارش های مرکز آمار ایران کسب و کارهای خدماتی ۵۰ درصد از مجموع اشتغال موجود کشور را به خود اختصاص داده است.

خانی در بخش دیگری از سخنان خود افزایش و تنوع کسب و کارهای خدماتی را از جمله نشانه های حرکت بازار کار ایران از سنتی به مدرن در شرایط کنونی عنوان کرد و اظهارداشت: ظهور و حضور قوی فناوری اطلاعات و بستر وب کمک شایان توجهی کرده که کسب و کارهای خدماتی در کشور با رویکرد دانش بنیان و فناورانه رو به گسترش باشند.

وی ادامه داد: امید می رود کسب و کارهای تولیدی، کشاورزی و صنعتی بتوانند با اتصال به کسب و کارهای خدماتی زنجیره ارزش را از مرحله تولید تا مصرف نهایی کامل و خلاء ای در این زمینه وجود نداشته باشد.

برنامه «نود و هشتی ها» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی مهدی شیار شنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۷ به مدت ۸۵ دقیقه از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *