شبکه کودک سیما و یک تحول بزرگ عروسکی

[ad_1]

روند تولید برنامه های فاخر عروسکی در شبکه کودک با تاسیس گروه سیاستگذاری تولیدات عروسکی به زودی توسعه می یابد.

محمد میرکیانی گفت: به منظور پاسخ گویی به نیازهای فرهنگی و رسانه ای کودک٬ شورای سیاستگذاری آثار نمایشی فاخر عروسکی تاسیس می شود و روند تولید محصولات عروسکی در شبکه کودک تقویت خواهد شد.

وی افزود: با راه اندازی این شورا و دعوت از فعالان و تلاشگران نامدار حوزه عروسکی و همراهی جوانان خلاق این حوزه٬ تلاش خواهد شد در یک بازه زمانی تعریف شده مجموعه های جذاب و دیدنی برای کودکان ایرانی تولید شود.

بیش از سی سال سابقه فعالیت در عرصه مدیر یت فرهنگی؛ نویسندگی ؛کارشناسی ادبیات کودک ونوجوان و گروه های کودک ونو جوان در صدا وسیما را در کارنامه خود دارد؛ در ادامه گفت: با تاسیس شورای سیاستگذاری تولیدات عروسکی تلاش خواهد شد فضایی جذاب و دوست داشتنی برای کودکان و نوجوانان ایجاد شود و توجه به موضوعاتی چون سبک زندگی اسلامی ، مفاهیم تربیتی و ارزشهای قومی و فرهنگی ایران به نحو مناسب تری در فرآیند تولید لحاظ شود.

میرکیانی همچنین خاطرنشان کرد: امروزه تولیدات عروسکی با اثر گذاری مناسب در شبکه های مختلف جهان تولید می شوند و ظرفیت موج آفرینی مناسبی برای رسانه ها دارند به همین دلیل تاسیس این شورا امکان استفاده بیشتر از ظرفیت عروسک در تولید برنامه های کودک را افزایش خواهد داد.

لازم بذکر است تولیدات عروسکی در شبکه های تلویزیونی جهان وزن بسیار قابل توجهی را به خود اختصاص می دهند و تجربه تولید محصولات تلویزیونی و سینمایی عروسکی در ایران و تولید برند در حوزه کودک در بخش عروسکی بسیارموفق بوده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *