فيلم هاي علمي _ تخيلي در جشنواره تابستاني شبكه چهار

[ad_1]

فیلم های علمی _ تخیلی در جشنواره تابستانی شبکه چهار

جشنواره تابستاني فيلم‌هاي سينمايي شبكه چهار كه از دهم تير ماه آغاز شد و تا پايان شهريور ادامه دارد هر روز ساعت 10:30 يك اثر سينمايي را پخش مي كند.

فيلم هايي كه مخاطبان در ماه دوم تابستاني از 31 تير تا 4 مرداد شاهد آن خواهند بود به شرح ذيل است:

فيلم سينمايي «غار» به كارگرداني بروس هانت شنبه 31 تير از شبكه چهار سيما پخش مي شود.

اين فيلم محصول سال 2005 و در سبك ترسناك، علمي،تخيلي و اكشن ساخته شده است.

«غار» داستان عده اي باستان شناس و محقق است كه به قصد كشف اسرار غاري قديمي در اروپا به اوكراين مي روند.

آن ها در حين بازديد از غار متوجه مي شوند كه وارد غاري اسرار آميز شده اند. در ادامه فيلم بر اثر اتفاقي عجيب غار ريزش مي كند و راه برگشت باستان شناسان بسته مي شود. باستان شناسان داخل غار زنداني مي شوند و در اين حين با موجوداتي هيولايي روبه رو مي شوند .

«ميزبان» عنوان فيلم سينمايي ديگري است كه يكشنبه اول مرداد پخش مي شود.

«ميزبان» محصول كره جنوبي و به كارگرداني بونگ جون _ هواست.

فردي موادي را در فاضلاب كشور كره وارد مي كند كه اين مواد داراي ويروسي است كه افراد زيادي در شهر مبتلا به اين ويروس شده اند. همچنين موجودي عجيب از فاضلاب وارد شهر شده و به مردم حمله مي كند. پادزهر اين ويروس در كشور آمريكا ساخته شده و …

فيلم سينمايي «منطقه 9» دوشنبه دوم مرداد پخش خواهد شد.

منطقه 9، نام يك فيلم علمي_تخيلي محصول كشور آفريقاي جنوبي است. كارگردان اين فيلم نيل بلومكمپ و نويسنده داستان آن نيز نيل بلومكمپ و تري تاچل هستند. تهيه‌كننده فيلم، پيتر جكسون تهيه‌كننده شناخته‌شده‌اي است كه آثار موفقي چون سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» و «كينگ كونگ» را در كارنامه كاري خود ثبت كرده است.

موجودهاي فضايي بيش از بيست سال است كه با سفينه‌اي بزرگ به زمين آمده‌اند و آن را بر فراز حومه شهر ژوهانسبورگ پايتخت آفريقاي جنوبي به حالت ايستاده در هوا نگه داشته‌اند.

در سال اول ورودشان مردم زمين منتظر حمله فضاييان يا پيشرفت بزرگي در فناوري به خاطر تماس با آن‌ها هستند. اما هيچ‌يك از اين دو اتفاق نيفتاد و فضاپيماي آن ها همچنان تا ماه‌ها در آسمان بي‌حركت مي‌ماند تا اينكه پس از ماه‌ها جامعه جهاني تصميم به گشودن درهاي فضاپيما مي‌كند. آن‌ها فضاي درون فضاپيما را مملو از موجودات فضايي مي‌يابند كه دچار فقر و مريضي هستند. هيچكس توضيحي براي اينكه به چه دليل دچار چنين سرنوشتي شده‌اند نمي‌يابد.

زير فشارهاي جامعه جهاني، دولت آفريقاي جنوبي برنامه‌اي براي اسكان اين موجودات فضايي در نظر مي‌گيرد. آن ها در حومه شهر در جايي به نام «منطقه 9» اسكان داده مي‌شوند.

«پارك ژوراسيك 1» محصول 1983 امريكا و اثر ماندگار استيون اسپيلبرگ در ژانر علمي-تخيلي، عنوان سينمايي روز سه شنبه 3مرداد است.

دانشمندان در يك جزيره پاركي تفريحي ساخته‌اند كه در آن دايناسورها را شبيه‌سازي كرده‌اند. جان هموند گروهي از دانشمندان را براي بازديد از پارك پيش از بازگشايي همگاني فرا مي‌خواند. به سبب سهل انگاري و خرابكاري، دسته اي از دايناسورها آزاد مي‌شوند و بازديدكنندگان و كارشناسان مي‌كو شند براي نجات خود از جزيره بگريزند و …

فروش بسيار اين فيلم سبب شد قسمت هاي دوم بانام جهان گمشده: پارك ژوراسيك آن نيز توليد و همچنين قسمت چهارم آن با نام دنياي ژوراسيك تهيه شد.

«جهان گمشده» يا همان «پارك ژوراسيك 2» عنوان آخرين سينمايي هفته در جشنواره سينمايي شبكه چهار است كه چهارشنبه 4 مرداد، از اين شبكه پخش خواهد شد.

در ادامه ژوراسيك 1 استيون اسپيلبرگ، 4سال پس از شكست پروژه پارك ژوراسيك واقع در “ايسلا نوبلار” هاموند اقرار مي كند كه جزيره ديگري نيز وجود دارد كه دايناسورها پيش از انتقال به نوبلار در آن پرورش مي يافتند. در 4 سال گذشته آن ها به حال خود رها شده و حالا گروهي از دانشمندان براي بررسي شرايط به جزيره ميروند اما آن ها تنها نيستند و گروه ديگري با نيات ديگر به جزيره آمده اند…

جشنواره فيلم‌هاي سينمايي شبكه چهار به كوشش واحد تامين برنامه شبكه چهار سيما تهيه و آماده پخش مي شود و در ايام تابستان شنبه تا پنجشنبه ساعت 10:30پخش و ساعت 1:30 بامداد بازپخش مي شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *